Dermaroller

Dermaroller (cilt canlandırma sistemi)

Dermaroller nedir?

Üzerinde çok sayıda mikro iğnenin olduğu silindir şeklindeki basit cihazlardır. Bu cihazlar kullanılarak cilde bazı maddelerin geçişi sağlanır.

Dermaroller hangi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır?

Saç dökülmesi

Akne izleri

Ciltteki açık gözenekler

Cilt çatlakları
Yara izleri

İnce çizgiler

Cilt lekeleri

Ciltteki sarkmaların toparlanması

Dermaroller nasıl uygulanır?

Tedavi öncesinde cilt temizlenir. Cilde lokal anestezik krem sürülerek 15-20 dakika beklenir.  Sonrasında dermaroller uygulanır. Cilt yüzeyinde gözle görülmeyen çok sayıda mikrokanal açılır. Tedavi edilmek istenen probleme göre seçilen ilaçlar uygulanarak bir süre bekletilir.

Ciltte tedavi edilmek istenen probleme göre farklı derinlikte dermaroller seçimleri yapılabilir. Örneğin leke tedavilerinde çok yüzeyel uygulama 0.5 yeterli olurken akne veya yara izlerinde daha derin uygulamalar tercih edilir.

 

Tedavide hangi ilaçlar kullanılır?

Büyüme faktörleri, leke açıcılar, vitamin, mineral, aminoasit uygulamaları, somon DNA’sı, lifting yapıcı ilaçlar ve hyalüronik asit yüz, el dekolte için uygulanırken

Saç dökülmesi tedavisinde saçı besleyen, kan dolaşımını arttıran ilaçlar uygulanır.

Tedavinin riskleri nelerdir?

Tedavi sonrasında kısa sürede düzelen kızarıklık oluşabilir. Uygulama sonrasında özel bir bakım ve koruma gerekmez her mevsim uygulanabilir. Her cilt rengine uygulanabilir. Riskli bir uygulama değildir.

Tedavi mekanizması nedir?

Dermaroller açtığı mikro kanallar ile kollajen ve elastin üretimini, hücre yenilenmesini ve dokulardaki kan dolaşımını arttırır. Böylece yeni doku oluşumu görülür.

Cildi besleyen, onaran, tedavi eden ilaçların cilde geçişini sağlar.

Dermaroller tedavisi kaç seans uygulanmalıdır?

Seans sayısı, aralıkları ve uygulama derinliği tedavi edilmek istenen soruna göre seçilir.