Lipokavitasyon


Kavitasyon nedir?
Günümüzde istenmeyen yağların uzaklaştırılmasında liposuctiona alternatif cerrahi gerektirmeyen yöntem olarak kabul edilmektedir.

Kavitasyon nasıl etki eder?
Ultrason dalgaları kullanılarak hazırlanmış bir sistemdir. Bu dalgalar pozitif ve negatif basınç oluşturarak yağ dokuda hasar oluşturur. Zarar gören yağ hücrelerinden yağlar açığa çıkarak lenfatik dolaşım yoluyla alınır ve kan dolaşımına katılarak vücut tarafından temizlenerek uzaklaştırılır.

Kavitasyon hangi durumlarda kullanılır?
Özellikle yağ dokusu yoğun olan kişilerde kullanımı önerilmektedir.

Selülit tedavisi
Bölgesel incelme
Vücut şekillendirme

Kavitasyon zayıflatma yöntemi olmamakla birlikte bu tedavi sırasında hastalar gıdalarına dikkat ederlerse kilo vermeleri hızlanabilmektedir.

Yan etkileri nelerdir?
Oldukça etkili bir yöntem olduğu için mutlaka uzman kişiler tarafından kullanılmalıdır. Tedavi sonrasında uygulanan bölgelerden açığa çıkan yağlar kan yağlarında yükselmelere neden olur hastalara mutlaka yağsız beslenmeleri, bol su içmeleri, hafif egzersiz yapmaları önerilir.

Ne zaman cevap vermeye başlar?
Her tedavide olduğu gibi cevaplar kişisel farklıklara göre değişir.

Tedavi nasıl yapılır?
Uygulama hafta 1 seans olmak üzere toplam 8-10 seans yapılır. Tedavi süresi uygulanan bölgeye göre ortalama 40-50 dakikadır. Hafif ısı dışında bir rahatsızlık hissedilmez.