20'li yaşlarda stil- şale yılmaz

20’Lİ YAŞLARIN STİLİ

20’li YAŞLARDA STİL

Okul hayatının bitip, iş hayatının başladığı kariyer hedeflerimizin, planlarımızın yoğun olduğu dönemdir. Pek çok rengi, stili deneyerek neyi sevip sevmediğimizi görürüz. Bize neyin yakıştığını keşfederiz.

Bu yaşlar kendimizi yetiştirdiğimiz ve geliştirdiğimiz dönemdir

Stilin henüz oturmadığı seçimlerin tam bilinçli yapılmadığı dönemdir. 

Pek çok stili ve rengi deneyebiliriz. Bütçemiz ölçüsünde değişik markalar giyebiliriz. Çok kaliteli ya da pahalı kıyafetler alma ihtiyacından çok, moda parçaları tercih edebiliriz. 

Kısa üstler, taytlar, kısa şortlar, uzun çizmeler ve kısa eteklerin en rahat giyilebildiği dönemdir. Deri pantolonlar, yırtık jeanler, çok bol kesimli pantolonlar, t-şörtler giyilebilir. Parlak kumaşlı kıyafetler tercih edilebilir. Daha ileri yaşlarda bu tarz kıyafetleri taşımak zordur.

Giyimde hatalar yapılsa bile gençliğin verdiği tazelikle her şey yakıştırılır ve hoş karşılanır. 

Spor ayakkabılar her kıyafetin altına giyilebilir. Marka sadakatinin olmadığı yaşlardır.

Makyajda özgür olduğunuz, ışıltıları, canlı renkleri en rahat kullanabildiğimiz dönemdir. Pek çok renk, stil denenebilir. Dövmeler yapılabilir.

Değişik saç renkleri ve modelleri kullanılabilir. 

Kendine yakışanı ararken hatalar yapılabilir. Ancak bu neyi sevdiğinizi görmeniz için belki de gereklidir.

Cilt genç olsa da özen gösterilmelidir. Makyaja başlandığı için daha iyi bir bakım ve temizlik gerekir.

Bu dönemde düzenli ve doğru bir bakım alışkanlığı yerleştirmek gerekir. Temizlik, nemlendirme ve güneş koruma en temel bakımdır.

Seçilen makyaj ürünleri daha hafif ve gözenek tıkamayan özellikte ürünler olmalıdır.

Eğer ciltte sivilce, iz veya leke sorunu varsa mutlaka uzman desteği alınmalıdır.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön