40'li yaşlarda stil- şale yılmaz

40’LI YAŞLARIN STİLİ

40’LI YAŞLARDA STİL

İş ve sosyal yaşantımızda belirli yolları kat ettiğimiz bu yaşlarda bakımlı, özenli ve zarif bir görünüm çok daha önemlidir.

Menopoz döneminin yaklaşmasıyla beraber, kadın vücudunda fiziksel değişimler görülür. Bel kalınlaşır, cilt elastikiyeti azalır. Kol ve bacak kısımlarında deformasyonlar başlar.

Ancak günümüz kadını çok şanslıdır. Spor, kozmetik, estetik sektöründe ki başarılı yaklaşımlarla kadını her yaşta güzel ve dinamik gösterebilmek mümkündür. 

Sağlıklı beslenme ve düzenli spor alışkanlığı kilo almayı engelleyerek, kas ve kemik yapısının güçlü kalmasını sağlar.

Cilt bakımı konusunda bilinçli olmak cilde uygun desteği vermek çok önemlidir. Güneş korumak lekeleri ve cilt yaşlanmasını engellerler. Yenileyici ve onarıcı cilt bakım rutini cildin ışıltısı korur.

40 yaş üstünde bazı tarzları denemek risklidir. Daha genç görünüm elde etme düşüncesiyle yakışmayan kıyafetler giyilmemelidir.

Kaliteli aksesuar seçimi önemlidir. Gözlük, şapka, şemsiye gibi aksesuarlarını doğru seçip kullanmak gerekir.

Yüz şekline uygun saç modelleri seçilmeli. Hareketli, katlı kesimler ve kaküller tercih edilmelidir. 

Kıyafetler, aksesuarlar daha kaliteli ürünlerden seçilmeli, takılar mümkünse imitasyondan çok uzun zaman kullanılabilecek kalitede tarzı olan ürünlerden seçilmeli.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön