BB ve CC kremler

CC VE BB KREM ÖNERİLERİ

BB ve CC kremler nasıl seçilir?

 

BB ve CC kremler, doğal görünümü seven kadınların vazgeçilmezi haline geldi. BB ve CC kremlere daha yakından bakarsak, özellikleri nelerdir? Cilde uygun seçimler nasıl yapılmalıdır? Diğer ürünlerden farkları nelerdir?

Makyaj ürünüyle cilt bakım ürünü etkisini bir arada içeren bu ürünler doğru konumlandırıldığında son derece güzel ürünlerdir.

Bu ürünler içeriklerine göre çok farklı etkiyi bir arada bulundurabildiklerinden pratiktir. Zamandan tasarruf sağlar.

 

Renkli nemlendiriciler hafif renk veren nemlendirici ürünlerdir. Bu ürünlerden kapatıcı özelliği azdır. BB kremlerin daha basit versiyonu olarak düşünün.

BB ve CC kremlerin kapatıcılığı fondötenden az, renkli nemlendiriciden fazladır. Ayrıca bu ürünlerde renk çeşitliliği azdır. Fondötenler farklı renk seçenekleriyle çok daha etkin bir kapatıcılık oluşturur. Ancak fondötenler genellikle cilt bakımı yapan ürünler değildir. İçeriğinde cilde destek olan, bakım yapan içerikler barındırmazlar.

Fondöten kullanırken mutlaka nemlendirici, güneş koruyucu ve hatta makyaj bazı kullanmanız gerekir. Ancak BB ve CC kremler bakım ve güneş korumayı bir arada içerebilir.

 

BB krem nedir?

 

BB kremler güzellik balsamı veya leke balsamı olarak adlandırılabilir. Cilde aydınlık verir, şeffaf kapatıcılık sağlar. Ek olarak bakım yapar. Faydalı makyaj ürünüdür içerisinde nem verme, cildi koruma besleme gibi farklı özellikler bulunabilir. Birçoğuna güneş koruyucu özellikler de eklenmiştir. Bu nedenle birçok ürünün fonksiyonu bir arada yapabilirler.

Vitaminler, antioksidanlar, nemlendiriciler, güneş koruyucular, aydınlatıcılar, cildi toparlayan içerikler ve yatıştıran içerikler bulundurabilir.

 

CC krem nedir?

 

CC kremler ise renk düzeltici olarak geliştirilmiştir. Akne lekeleri, kızarıklık, morluk gibi renk değişimlerini daha iyi düzeltir. İnce yapılıdır. Ancak renk dengeleyici özelliği daha fazladır.

CC kremler daha ince yapısıyla akneli ciltler için uygundur mat bir görünüm verir. BB kremler nem veren özellikleri daha fazla olduğu için kuru ciltler için daha iyi bir tercihtir.

 

 

 

BB VE CC KREMLER
Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön