Fondöten

FONDÖTEN SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Fondöten seçimi önemlidir.

 

İyi makyajın olmazsa olmazı sağlıklı bir cilt ve uygun ürün seçimidir. Fondöten seçimi için cildimizi tanımalıyız.

Yanlış fondöten seçimi cilde zarar verebileceği gibi istenen etkiyi de oluşturamaz.

 

Fondöten seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

 

1.Cilt tipinize uygun fondöten seçin.

Cilt tipinize göre ürün seçimi belki de en önemli konudur. Çünkü yanlış yapılan seçimler cildinizde olumsuz etkilere neden olup sizi üzebilir.

Örneğin yağlı ciltler mat, yağsız ve gözenek tıkamayan ürünler kullanmalı. Yağlı ürünlerle sivilce ve komedon oluşumu yaşayabilirler.

Yine yağlanmayı dengelemesi için pudralı ürünler tercih edebilirler. Mineral makyaj ürünleri akneli ciltleriçin önerilir.

Kuru ciltler nem desteği sağlayacak cilde ışıltı verecek kremsi yapıda ürünleri tercih edebilir.

Hassas ciltler mümkün olduğunca parfüm, mineral yağ, talk içermeyen yumuşak formülleri tercih etmelidir. Ayrıca ciltte kırışıklık varsa kalın tabaka oluşturan ürünler kırışıklıkları belirgin hale getirir. Bu nedenle ince yapıda ürünler ile doğal görünüm tercih edilmelidir.

 

 

 

2.Cilt alt tonunuz göz ardı etmeyin.  

 Cildiniz soğuk alt tonlu mu? Sıcak alt tonlu mu? Kullanacağınız tüm makyaj ürünlerinin renk seçiminde özen göstermeniz gereken bir konudur. Buna göre fondöteniniz seçiminiz  cildinize uygun  sarı veya pembe alt tonlu ürünlerden yapılır.

 

3.Ürünün kapatıcılığı ve kadar olmalı?

Cildinizde kapatmak istediğiniz soruna göre daha şeffaf veya daha yoğun ürünler seçebilirsiniz. Ayrıca yoğun tempoda çalışıyorsanız kalıcılığı uzun fondötenleri seçmeniz daha konforlu olacaktır.

4. Fondöten rengi nasıl seçilir?

Fondöten seçimi cildinizle uyumlu olmalı açık renkler soluk, yorgun gösterirken, koyu renkler maske gibi durur ve doğal görünmez.

İyi seçim yapmak için, ürünü boyun- çene hattınıza sürerek gün ışığında değerlendirin. Cilde en yakın rengi alın. Yaz aylarında güneşten korunsanız da cilt renginiz değişir. Bu nedenle yaz ve kış aylarında aynı fondöteni kullanamazsınız rengi mutlaka buna göre güncelleyin.

FONDÖTEN SEÇİMİ

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön