gece maskeleri- şale yılmaz

GECE MASKELERİ NASIL KULLANILIR?

UYKU MASKELERİ NASIL KULLANILIR?

Konu cilt bakımı olunca yenilikler hiç bitmiyor. Gelişmeler bize geç yaşlanan ve ışıldayan bir cilt vaat ediyor.

Ancak bu ürünlerin büyüsüne kapılmadan önce gerçekten işe yarar mı ve cildimin buna ihtiyacı var mı? Sorulanını yanıtlamalıyız.

Gece maskeleri diğer adıyla uyku maskeleri cilt bakımında etkiyi daha ileriye taşımak isteyen kişiler için üretilen özel ürünlerdir.

Cildimiz gece kendini onarır ve yeniler bu nedenle biz gece seçtiğimiz ürünlerde biraz daha yenileyici ve onarıcı içerikleri seçerek cildin bu fonksiyonuna destek oluruz.

Ayrıca gece cildin nem kaybı fazladır. Cilt kurur. Özellikle pamuklu yastık kılıfları kullanırsanız bu kumaşlar ciltteki nemi daha çok emer ve cilt daha çok kurur.

Gece maskeleri yatmadan 30 dakika önce uygulanır içeriğinde cildin ihtiyacına göre seçilen ürünler vardır. Seramid, hyalüronik asit veya peptit içerebilir.

Özellikle kuru ve olgun ciltler için bu tarz ürünler faydalıdır. Ayrıca kış aylarında soğuk ve rüzgarlı hava cildi daha çok kurutur bu dönenmelerde yine gece maskeleri kuruluğa destek olmak için kullanılabilir.  

Cildin ihtiyacına göre kullanım sıklığı ayarlanır. Her gece kullanabileceğiniz gibi, haftada 2-3 gece de kullanabilirsiniz. 

Gece maskeleri kullanırken cildiniz temizlenmiş olmalıdır. Temizleyici sonrasında tonik kullanılabilir. Göz çevresi kremi uygulandıktan sonra gece maskesi uygulanabilir. Diğer bilinen maskelerin aksine gece maskeleri kısa süre bekletilip yıkanmaz. Bütün gece ciltte kalır ve sabah uyandıktan sonra temizlenir.

 Ciltteki soruna göre farklı formüllerde hazırlanan ürünler, doğru seçildiği zaman gece boyunca yavaş bir şekilde ciltten emilerek nem desteği sağlar. Cildin bariyerini güçlendirir.

Bu maskeler cilt temizliği yapılmadan kullanılırsa ciltte çok ciddi rahatsızlık yapabilir. 

Eğer değişik ürünleri denemekten hoşlanıyorsanız cildinize uygun bir gece maskesi alıp gözlemlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön