En iyi makyaj sağlıklı bir cilttir”
İyi bir makyaj için en temel şart sağlıklı bir cilttir.
Ciltteki sorunları kalın fondöten ve kapatıcı kullanarak çözmeye çalışmak geçici olduğu gibi, zaman zaman çizgilerin daha belirgin görünmesine neden olabilir.

Günlük bakımınızı doğru yapın.

Cilt bakımında öncelik cildi tanımaktır. Her cilt tipi doğru bakımla ve destekle sağlıklı olabilir. Günlük temizlik, tonik, nemlendirme ve güneş korumayı ihmal etmeden doğru makyaj ürünleriyle aydınlatma ve kontür yapılarak doğal bir görünüm sağlanabilir.
Hydrafacial gibi tıbbi yöntemlerle yapılan bakımlar derin bir temizlik ve yenilenme sağlar. Cildinizde lekeler, izler veya matlık varsa kimyasal peeling, dermaroler, dermabrazyon gibi cildi yenileyen yöntemler, sorunları azaltır.
Cildinizde çizgi ve kırışıklıklar varsa   dolgu, mezoterapi uygulamaları bu sorunları azaltacak çözümler sağlayabilir.

Kaşlar, yüz ifadesinde önemlidir. Çok ince, cansız kaşlar yüze yorgun ifade verir. Kirpik ve kaşları besleyen özel serumlar kullanabilirsiniz. Ayrıca saç renginize uygun kaş kalemleriyle kaşı yoğunlaştırmak daha iyi bir görünüm oluşturacaktır. Son yıllarda çok popüler olan kalıcı kaş şekillendirme çok dikkatli karar verilmesi gereken işlemlerdir. Yüz şekline uymayan veya kişinin doğal renkleriyle uyumlu olmayan uygulamalar son derece yapay bir görünüm yaratabilmektedir.

Dudaklar, zamanla incelen ve belirginliğini kaybeden dudakların çevresinde çizgilerde oluşabilir. Bu bölgeye uygulanabilecek özel dolgularla bu görünüm azaltılabilir. Ayrıca dolgunlaştırıcı rujlar da kullanılabilir. İleri yaşlarda koyu renk rujdan çok açık renk rujlar ve doğal renkteki dudak kalemleri tercih edilmelidir.

Yaşlanma sürecinde ciltte sarkma, elastikiyet kaybı oluşabilir. Bu sorunları radyofrekans, fokuslu ultrason, örümcek ağı estetiği gibi yöntemlerle azaltmak mümkündür. Allık seçiminde şeftali veya pembe tonları seçmek daha canlı bir görünüm sağlayacaktır.

Göz alt torbaları ve çizgiler, göz çevresindeki cilt daha incedir, yaşlanma etkileri  daha erken görülür. Plazma tedavisi (plexr) ile göz kapağında sıkılaşma ve toparlanma, göz altı torbalarında azalma sağlanabilir. İlerleyen yaşlarda far seçiminde de daha doğal tonları tercih edebilirsiniz, sedefli veya güçlü tonlardan uzaklaşın.

Son olarak aydınlatıcı ve bronz pudra kullanın, cildinizi  daha taze ve ışıltılı gösterecektir.