kolajen destekleri- şale yılmaz

KOLAJEN DESTEKLERİNİN RİSKLERİ

KOLAJEN DESTEKLERİNİN ZARARLARI

Kolajen desteklerine gösterilen ilgi oldukça fazla. Bu ürünler kemikleri güçlendirmesi, eklem ve kas sorunlarını azaltması ve cilt kırışıklıklarını azaltırken, cilde nem desteği sağlaması nedeniyle oldukça seviliyor. Bu destekler toz, tablet, kapsül veya sıvı şekilde alınabilir.

Ancak her şeyde olduğu gibi fayda sağlamak ve zarar görmemek için doğru seçim ve doğru kullanım gerekiyor aksi takdirde istenmeyen sonuçlar alınabilir.

Hamilelerde, çocuklarda ve emzirenlerde güvenliği ile ilgili yeterli veri olmadığı için kullanılmamalı.

Tanı konmuş bir sağlık sorununuz varsa veya sürekli kıllandığınız ilaç varsa doktorunuzun izni olmadan kullanmayın. Ürünün seçimi, süresi ve dozu doktorunuz tarafından cilt yapınıza göre belirlenmeli.

Kolajen destekleri yumurta, sığır, tavuk, deniz ürünleri gibi hayvansal kaynaklı ürünlerdir. Bunlardan birine besin alerjiniz veya duyarlılığınız varsa destekler sizde sorun oluşturabilir. 

Eğer ürün içeriğine bazı kimyasallar eklenmişse veya kontamine hayvanlardan elde edilen kolajenler kullanılmışsa sorun yaratabilir. Bu nedenle güvenilir ürünler kullanmayı tercih edin.

Bu ürünler bazı yan etkiler oluşturabilir.

Deri döküntüsü, sivilce ve ciltte inflamasyon

Ağızda kötü tat hissi

Midede yanma

Bulantı, kusma, şişkinlik, iştahsızlık

ishal 

Yüksek doz ve uzun süre kullanımları karaciğerde sorun yaratabilir, böbrek taşı oluşumunu arttırabilir.

Kalp sorunlarına neden olabilir.

Bu nedenle bu destekler tamamen güvenli olarak düşünüp  ve kontrolsüz kullanmayın.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön