kuru cilt kremi- şale yılmaz

KURU CİLTLER İÇİN EN GÜZEL KREMLER

KURU CİLTLER İÇİN BAKIM KREMLERİ

Cilt tipini bilmek, cildin ihtiyaçlarını desteklemek bize sağlıklı ve geç yaşlananan bir cilt sağlar.

Kuru cilt nemini kaybetmiş cilttir ve bakım desteği olarak en çok neme ihtiyaç duyar. 

Eğer böyle bir cilt tipiniz varsa ürün seçimi konusunda özen göstereceğiniz noktalar neler olmalı?

Gliserin cilt bakım ürünlerinde sık görülen bir içeriktir. Su tutucu özelliğinden dolayı cilde sürüldüğünde su çekerek cildi nemlendirir. Ancak kuru ortamlarda havadan nem çekemeyeceği için tek başına cilt için yeterli gelmez hatta cildi kurutabilir.

Hyalüronik asit son zamanların en sevilen içeriklerinden biridir. Ürün içeriklerinde sık olarak karşımıza çıkar. Su tutucu özelliği nedeniyle cildi nemlendirir, ışıltı ve dolgunluk verir. Doğal cilt yapısı içinde bulunan bir maddedir. Yaş alma sürecinde derideki miktarı azalır. Kuruluk ve cansızlık başlar. Ciltte normalde olan bir madde olduğu için kolay tolere edilir. Cilt bakım ürünlerinde takviye edilmesi güzel bir tercihtir.

Seramidler Cildin koruyucu bariyerinin önemli bir parçasıdır. Bu bariyerin bozulması kuruluğa ve beraberinde birçok cilt sorununa neden olur. Seramid içeren ürünler kuru ve hassas ciltler için sevilen içeriklerdir.

Squalene yağ bezlerinden doğal olarak yapılan bir yağdır. Cildi nemlendirir. Yaş alma sürecinde düzeyi azalır. Doğal bir antioksidan ve nemlendiricidir. Cildi yumuşatır. Sivilceye yatkın ciltlerde bile kullanılabilir. Ek olarak saç ve tırnak bakımında da kullanılır.

E vitamini kuru ciltler için önerilebilecek bir başka içeriktir. Cildi sakinleştirir, yaşlanma karşıtıdır. Nem verir. 

Argan yağı içeriğindeki yağ asitleri ve E vitamini sayesinde cilde nem verir. 

Laktik asit, glikolik asit gibi bileşenler aslında cildi yenilerler bir oranda tahriş yapabilirler, ancak bir oranda nemlendirici etkileri de vardır.

Shea yağı cildi nemlendirir, onarır, yumuşatır ve yatıştırır.

Kuru ciltlerin alkali sabunlar, retinol salisilik asit gibi içerikler, sentetik kokular ve koruyucularla şikayetleri artabilir.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön