medikal cilt bakımı- şale yılmaz

MEDİKAL CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Her cilt tipine özel ürünlerle yapılan cilt bakımlarıdır. Klinik ortamlarında doktor kontrolünde yapılır.
Temizleme, buhar, gözenek temizliği, maske, serum ve peeling işlemlerinden oluşur. Her cilt için cilt bakım sıklığı planlanır sonrasında cilt sorunları göz önüne alınarak gerekli destek ve bakım önerilerinde bulunulur.

Hydrafacial cilt bakımı nedir?

Cilt bakımı konusunda son yıllarda oldukça popüler olmuş bir yöntemdir. Cilt temizliğiyle beraber ciltte antiaging fayda sağlar.

Hydrafacial nasıl uygulanır?

4 ayrı aşamadan oluşan bir sistemdir.
Temizleme: Vakum etkisiyle önce temizleme işlemi yapılır.
Hydrapeeling:
Serum uygulama: Ciltte görülen soruna göre özel serumlar seçilir. Lekelere, kırışıklıklara, nemsizliğe göre ayrı serum kullanılır.
Nemlendirme: Özel solüsyonlar peptid, antioksidan, hyalüronik asit kullanılarak yapılır.
2 haftalık aralarla 4-6 seans uygulanır.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön