niasinamid-şale yılmaz

NİASİNAMİDİN CİLDE FAYDALARI

Niacinamid nedir?

Niacinamid cildin doğal güzelliğini ortaya çıkaran bir vitamin formudur. Kozmetik ürünlerde sıkça karşımıza çıkar, bu içerik B3 vitaminin formlarından biridir. Cildin sağlıklı kalmasını sağlar.

Niacinamid nasıl kullanılır?

Ciltte topikal kullanımında çok yönlü faydaları vardır. Serum, krem, makyaj ürünleri ve maskelerde bulunabilir. Nadiren hassasiyet ve alerji yapabilir. Eğer bu tarz sorunlar yaşarsanız ürünün kullanımını keserek doktorunuza başvurabilirsiniz.

Niacinamid ne işe yarar?

·      Cildin lipid bariyerini güçlendirir. Cildi nemlendirir, besler ve onarır. Egzama ve cilt kuruluğunu azaltır.

·      İltihap önleyici etkileri vardır. Ciltteki hassasiyeti yatıştırır. Kızarıklıkları azaltır.

·      Hava kirliliği, güneş ışınları ve çevresel toksinlerin zararlı etkilerinden cildi korur.

·      Yaş alma sürecindeki oluşan ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.

·      Cilt lekelerini ve ton farklılıklarını azaltır. Cilde canlı ve aydınlık görünüm verir.

·      Cilt pürüzsüz ve nemli görünür bu durum gözenekler üzerinde de olumlu etki yapar.

Olumlu sonuçları ancak 2 aylık düzenli kullanımdan sonra görebilirsiniz. Günlük bakım ürünlerinde sabah- akşam kullanılabilir.

Niacinamid sivilcelere iyi gelir mi?

Ciltteki nem dengesini sağlayarak, yağlanmayı kontrol eder. Bu nedenle akne üzerinde olumlu etkileri vardır. Ayrıca aknedeki iltihaplı lezyonları da sakinleştirir.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön