propolisin cilde faydaları-şale yılmaz

PROPOLİS CİLDE NASIL UYGULANIR?

PROPOLİSİN CİLDE FAYDALARI

Cilt bakımında doğal içerikler popülaritesini gün geçtikçe arttırıyor. Cildini seven bilinçli tüketiciler ürün seçerken içeriklere özen gösteriyor gerçekçi beklentilerle seçim yapıyor. Binlerce yıldır yara iyileşmesi ve cilt sorunlarının yatıştırılmasında kullanılan propolis artık kozmetik ürünlerde de kullanılıyor.

Özellikle Kore cilt bakım ürünlerinde propolis kullanımıyla daha çok karşılaşabiliyoruz. 

Propolis nedir?

Propolis arıların yuvalarını oluşturmak için kullandıkları mumsu bir maddedir. Antioksidan, antiinflamatuvar ve antimikrobiyal etkilidir.

Propolisin cilde faydaları nedir?

Propolis yara iyileşmesini hızlandırır.

Yüzeyel cilt enfeksiyonlarını azaltır. 

Cilt onarımına katkıda bulunur.

Akne sonrasında kalan iz ve lekeleri azaltır. Cildi temizler akne eğilimini azaltır.

Egzama ve sedef hastalığı gibi ciltte iltihaplanmayla seyreden hastalıkları yatıştırır.

Antioksidan etkileri nedeniyle UV kaynaklı cilt hasarını azaltır. 

Propolisin yan etkileri nedir?

Propolisin en önemli yan etkisi alerjik reaksiyon oluşturma riskidir. Hassasiyeti olan kişilerde ciltte kaşıntı, kızarıklık gibi sorunlarla seyreden kontakt dermatit tablosu oluşturabilir.

Bu durumdan kaçınabilmek için propolis içeren ürünlerinizi önce kol iç yüzeyinde bir bölgede deneyip sorun yaşamazsak yüze kullanabiliriz.

Arı sütünün faydaları 

Bal arılarının salgısıdır.

Nemlendirir, kolajen üretimini arttırır, yara iyileşmesini destekler, iltihapla savaşır.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön