RADYOFREKANSLA CİLT GENÇLEŞTİRME

Radyofrekans nedir?

Radyo dalgası kullanılarak geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Son yıllarda cilt toparlama ve kırışıklık azaltma amacıyla yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Radyofrekans nasıl etki eder?

Radyo dalgaları cilt altı dokularda ısı artışı sağlar. Isı yoluyla uyarılan kollajen liflerinde onarım ve yenilenme mekanizmaları harekete geçer. Kan dolaşımı hızlanır. Böylece dokuların beslenmesi ve canlanması sağlanır.

Radyofrekansın faydaları nelerdir?


Yüzdeki ince çizgi ve kırışıklıkları azaltma
Yüz ovalini toparlama
Boyun cildindeki sarkmaları azaltma amacıyla kullanılır.

Radyofrekans nasıl uygulanır?

Ortalama 20 dk süren, 6-8 seans yapılır. İşlem sırasında herhangi bir rahatsızlık olmaz. İyileşme süresi gerekmeyen bir işlemdir. Sonuçlar ilk seanstan sonra başlayabilir.

Radyofrekansın yan etkileri nelerdir?

Uygun hasta seçimi ve tedavi uygulamasında sorun beklenmez.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön