salyangoz kremler- şale yılmaz

SALYANGOZ SALGISININ CİLT İÇİN FAYDALARI

SALYANGOZ KREMLER

Salyangoz salgısını yüzümüze sürme fikri pek hoş görünmese de genç ve güzel bir cilt uğruna katlanılabilir mi? Bu sıvı salyangozun arkasında bıraktığı salgıdır ve bu cilt bakım ürünlerinde arındırılarak kullanılır yani kötü hissetmenize gerek yok.

Kore cilt bakım ürünlerinde sık gördüğümüz salyangoz salgısı veya salyongoz müsüni artık Batı ülkelerinde de çok seviliyor. 

Aslında salyangoz özünün ilk kullanımlarının antik Yunan’da başlıyor. Ünlü Doktor Hipokrat cilt sorunlarının tedavisinde ilk kez salyangoz dan faydalanmış. Yine 80’li yıllarda Şili de salyangoz yetiştiricilerinin ellerinin yumuşaklığı fark edip salyangoz kremini güzellik için kullanmaya başlamışlar.

Salyangoz sıvısı jel benzeri bir yapıya sahip. Hyalüronik asit, glikolik asit, glikoproteinler, enzimler, büyüme faktörleri ve allantoin içeriyor. 

Bu madde salyangoz tarafından doğal olarak salgılanır ve doğada hareketini sağlar. Ayrıca salyangoz doğada keskin nesnelerle karşılaştığı zaman bu sıvı sayesinde kolayca iyileşir. Yani onarıcı özelliği vardır.

Hyalüronik asit daha önceki videolarımda da bahsettiğim genç ve nemli cilt görünümünden sorumlu bir maddedir.

Glikolik asit cilt yenileyici ve nemlendirici özellikte bir maddedirCilt lekelerini açar, kolajeni güçlendirir.

Allantoin çok iyi bir nemlendirici, cilt için koruyucudur.

Salyangoz salgısının faydaları neler?

Cildin doğal yenilenme süreçlerini harekete geçirerek yara iyileşmesinde önemli bir rol oynar. Bu nedenle akne izi, rozasea, yara izlerini onarır ve yaşlanma karşıtı etkileri vardır.

Çok iyi bir nemlendiricidir. Cildi yumuşatır.

Kolajen üretimini destekler. 

Cilt lekelerini azaltır.

Hassas ciltleri yatıştırır.

Genel olarak tüm cilt tipleri kullanabiliyor.

Salyangoz salgısı nasıl kullanılır?

Temizlenmiş cilde krem uygulaması yapılabilir.

Gece saatleri ürünün kullanımı için daha uygundur. Çünkü cilt bu saatlerde kendini onarır ve yeniler.

Salyangoz salgısının yan etkileri nelerdir?

Özel olarak salyangoz salgısına alerjiniz yoksa herhangi başka bir yan etki beklenmez.

Şale Yılmaz Ankara üniversitesi tıp fakültesini bitirdikten sonra önce klinik farmakoloji daha sonrada Dermatoloji alanında uzmanlığını tamamladı. Deri yaşlanması, antiaging tedaviler, lazer tedavileri, Mezoterapi, dolgu enjeksiyonları, Botoks uygulamaları,kimyasal peeling, aromaterapi, kilo yönetimi ve bölgesel zayıflama konusunda çok sayıda eğitimler aldı. 2005 yılından itibaren kliniğinde bu konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında iş etiketi ve davranış, profesyonel ve kişisel imaj, renk danışmanlığı, stil danışmanlığı, kurumsal ve kişisel marka yönetimi, sunum ve fasilitasyon eğitimlerini stylecolor-TYP akademie’ de tamamladı. Güzellik, stil, imaj ve yaşam konularında yazılarını bu sayfada sizlerle paylaşmaktadır.
İnternet sitesi http://www.saleyilmaz.com
Yazı oluşturuldu 116

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön